Ezek a bűncselekmények nemcsak az állami bevételek csökkenéséhez vezetnek, hanem a társadalom egészére is negatív hatást gyakorolnak, mivel csökkentik az állam képességét a közfeladatok ellátására, például az egészségügy, az oktatás vagy a szociális ellátás finanszírozására.
A költségvetési csalás és más, az állami bevételeket megkárosító bűncselekmények a gazdaság működését is torzíthatják, mivel a tisztességesen működő vállalkozásokat hátrányba hozhatják azokkal szemben, akik illegális eszközökkel próbálnak előnyt szerezni.
Összegzésként elmondható, hogy a költségvetést károsító bűncselekmények széles körben érintik az állami bevételeket, a gazdasági stabilitást és a társadalmi igazságosságot.
Ezek a bűncselekmények nemcsak pénzügyi veszteséget okoznak az államnak, hanem hozzájárulnak a feketegazdaság erősödéséhez és a jogkövető állampolgárok hátrányos helyzetbe kerüléséhez is.
A költségvetés védelme és az ilyen típusú bűncselekmények visszaszorítása érdekében a jogalkotóknak és a bűnüldöző szerveknek hatékony fellépést kell tanúsítaniuk, hogy az állami források biztosítottak legyenek a közszolgáltatások és az állampolgári jólét fenntartása érdekében.