Bűncselekmény elkövetésével vádolják?

Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása

A gyermek és a külön élő szülő közötti kapcsolat fenntartása alapvető fontosságú a kiskorú érzelmi fejlődése és jóléte szempontjából. A magyar jogrendszer ezt a jogot védi, és a kapcsolattartás akadályozását szigorúan szabályozza. Ha egy szülő vagy gondviselő szándékosan vagy indokolatlanul akadályozza a kapcsolattartást, az nemcsak a gyermek fejlődésére lehet káros, hanem jogi következményeket is vonhat maga után.

A Büntető Törvénykönyv (Btk.) 210. §-a szerint a kapcsolattartás akadályozása bűncselekménynek minősül, ha az érintett személy az államigazgatási bírság kiszabása ellenére sem változtat magatartásán.

Az eljárás során a hatóságok azt vizsgálják, hogy a kapcsolattartás akadályozása jogellenes volt-e, és hogy az elkövető önhibájából folytatta-e ezt a magatartást.

Ez az útmutató segít megérteni a kapcsolattartási jogokat és kötelezettségeket, az eljárás menetét, valamint azt is, milyen lépéseket lehet tenni a büntethetőség elkerülése vagy enyhítése érdekében.

Ha Ön ellen eljárás folyik ebben az ügyben, fontos, hogy tisztában legyen jogi helyzetével, és szükség esetén jogi tanácsot kérjen.

dr. Lőrik József
dr. Lőrik József
20+ év szakmai tapasztalat, 2000+ büntetőügyben látta el védői feladatait, ÜDE egyesületi tag, Ügyvéd podcast házigazdája.
dr. Lőrik József önéletrajz
Büntető ügyvédet keres?